• Wycieczka klas 8 do Oświęcimia i Wadowic

• 27 września 2024 r. miała miejsce wycieczka klas 8 do Muzeum Auschwitz - Birkenau  - byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. To miejsce jest symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych.  Przejście przez autentyczny teren byłego obozu było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem.

W drodze powrotnej ósmoklasiści zwiedzali Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Sercem muzeum jest mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat. Wewnątrz znajdują się oryginalne eksponaty związane z rodziną Wojtyłów. Dzięki multimedialnej ekspozycji można zapoznać się z całą drogą życiową św. Jana Pawła II.

• Eliminacje do Podkarpackich Mistrzostw Szkół w Rummikub.

• W Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowaliśmy eliminacje do Podkarpackich Mistrzostw Szkół Rummikub. Jesteśmy dumni, że 34 miłośników tej gry pojawiło się dziś, aby zmierzyć się z młodszymi lub starszymi kolegami. Z pewnością to był cudowny czas pełen wrażen i emocji Gratulujemy zwycięzcom, którzy będą nas reprezentować w Mistrzostwach organizowanych przez szkołę w Przedborzu już w najbliższy czwartek. Są to:

Stefania Dypa klasa 4 b

Zofia Tomczyk klasa 5d

Jakub Zięba klasa 7a

Nikodem Dypa klasa 8d

Niech to będzie zapowiedź cudownego początku sezonu Rummikub!!!

• Jabłka jemy- dobrze się czujemy!

• W piątek klasa 1a obchodziła Dzień Jabłka. W ten sposób pierwszaki chciały uczcić tę smaczne i zdrowe owoce. Na początku dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film " Od kwiatuszka do jabłuszka", a następnie przyozdobiły gazetkę czerwonymi jabłkami, które wykonały na lekcji plastyki. Potem uczniowie w dużym skupieniu pracowali na zajęciach komputerowych, starając się narysować jabłko. Po tych niełatwych zadaniach rozpoczęła się prawdziwie jabłkowa uczta. Były pieczone jabłka, szarlotka, soczki, dżemy i musy. Na zakończenie dzieci degustowały sok ze świeżych jabłek. Piątek był zdrowym, smacznym i wesołym dniem w naszej klasie.