• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W KOLBUSZOWEJ

• Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  2024/2025, które odbędzie się w poniedziałek 2 września 2024r.

ROZPOCZECIE_ROKU_SZKOLNEGO_2024.pdf

Najpierw razem z ks. proboszczem Janem Pępkiem i katechetami zapraszamy na Mszę św. o godzinie 8:00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

Później, o godz. 9:20, odbędą się spotkania w szkole z wychowawcami.

Do szkoły uczniowie klas II-VIII pójdą pod opieką wychowawców. Proszę dopilnować, by uczniowie klas młodszych trafili do właściwego nauczyciela. Uczniowie klas starszych, za zgodą rodziców, mogą udać się do szkoły samodzielnie, wtedy nie mają obowiązku zgłaszać się do wychowawcy. Jeśli uczeń z klasy I będzie potrzebował opieki w dotarciu do szkoły to prosimy o zgłoszenie tego faktu do sekretariatu do 30.08.2024r. do godziny 9:00.

Uczniowie dojeżdżający do szkoły będą mieli zorganizowany dowóz do kościoła, a po rozpoczęciu odwóz będzie spod szkoły. Szczegółowy harmonogram poniżej.

• Wyprawka szkolna ucznia klasy pierwszej

• wyprawka_kl1_2024.pdf

Wygodny plecak

Obuwie na zmianę + podpisany worek na obuwie

Obuwie też można podpisać

Zeszyty podpisane na okładce

•    format A4 w wąskie linie 32-kartkowy (czerwona i niebieska linia, pionowy)
            •    format A4 w kratkę 32-kartkowy

Piórnik z wyposażeniem

1.    2 ołówki o twardości HB
            2.    temperówka
            3.    gumka
            4.    klej w sztyfcie
            5.    linijka
            6.    nożyczki z zaokrąglonymi końcami
            7.    kredki ołówkowe

Przybory plastyczne (podpisane)

1.    kredki woskowe (świecowe)
            2.    plastelina
            3.    farby plakatowe + 3 pędzle o różnej grubości
            4.    kubek na wodę
            5.    blok techniczny biały (format A3)
            6.    blok techniczny kolorowy (format A3)
            7.    blok rysunkowy biały (format A3)
            8.    blok rysunkowy kolorowy (format A3)
            9.    papier kolorowy
            10.    teczka z gumką (format A4 i A3)
            11.    podkładka do prac plastycznych
            12.    ryza papieru ksero

• Krzysztof Kamil Baczyński – „żołnierz, poeta, czasu kurz…”

• W tym roku przypada 80. rocznica śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Wybuch  powstania warszawskiego  zaskoczył poetę w rejonie  placu Teatralnego. Nie mogąc przedostać się na miejsce koncentracji macierzystej jednostki (Wola  –Dom Opieki przy ul. Karolkowej), przyłączył się do oddziału złożonego z ochotników, którymi dowodził ppor. Lesław Kossowski, pseudonim „Leszek”.

Baczyński poległ na posterunku w pałacu Blanka  4 sierpnia  1944 w godzinach popołudniowych (ok.16), śmiertelnie raniony przez  strzelca wyborowego  zajmującego stanowisko w gmachu  Teatru Wielkiego. Pierwotnie pochowany został na tyłach pałacu. Po wojnie jego ciało przeniesiono na  Cmentarz Wojskowy na Powązkach  (kwatera A22–2–25) .

Dzisiaj społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego składa hołd swemu Patronowi. Jesteśmy dumni, że nasza placówka nosi imię tego wybitnego poety - żołnierza. My, podobnie jak on, chcemy służyć naszej ojczyźnie i wprowadzać w życie ideały, które przyświecały jego pokoleniu.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej już dziś zapraszają uczniów gminy Kolbuszowa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym życiu i twórczości naszego Patrona, który odbędzie się jesienią.