• Gminny konkurs matematyczny klas szóstych ,,W krainie figur i liczb"

• 24.06.2024 11:36
      • I , II i III miejsce naszych uczniów w konkursie matematycznym
      • 22 maja w naszej szkole odbył się Gminny konkurs matematyczny dla klas VI „W Krainie figur➗️➕️ i liczb”. Wzięło nim udział 18 uczniów z 5 szkół z naszej gminy.
        Z naszego zaproszenia skorzystali uczniowie z Weryni, Zarębek, Kolbuszowej Górnej i SP nr 1 w Kolbuszowej. Gości przywitał dyrektor SP nr 2 w Kolbuszowej mgr Jerzy Sitko. Stwierdził, że wszyscy uczestnicy konkursu są już wygrani, gdyż zostali wybrani jako najlepsi ze swoich szkół.
        Uczestnicy konkursu musieli w ciągu 60 minut rozwiązać 10 zadań krótkiej odpowiedzi, oraz 2 zadania otwarte. Zadania nie były łatwe. Wymagały nie tylko wiedzy i sprawności rachunkowej, ale również pomysłowości i czytania 📚ze zrozumieniem.
        Wszyscy uczestnicy zmagań prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Różnice między kolejnymi miejscami często wynosiły 1 lub pół punktu, a niektóre miejsca poza pierwszą trójką były ex aequo.
        🏆🎖 I miejsce zajął  Mikołaj Pęcak
        🏆🏅II miejsce zajął  Jakub Zięba
        🏆🥇III miejsce zajął  Krzysztof Szymański
        🏅🏆V miejsce zajął uczeń naszej szkoły Franciszek Jamróz

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, dyplomy oraz słodki poczęstunek ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Kolbuszowa.
        Nauczyciele matematyki