• Zabawa z matematyką

• 17.06.2024 21:48
      • Zabawa z matematyką to impreza, którą przygotowali uczniowie z 5c dla klasy 4a. Odbyła się 11 czerwca w jadalni szkolnej.

• Uczniowie z klasy 5c przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów konkurencje konkursowe, za wykonanie których można było zdobywać punkty oraz zabawowe, niepunktowane. Były matematyczne kalambury, tangram chiński, krzyżówka, krótkie pytania i zadania tekstowe. Klasa 4a została podzielona na sześć grup, które mogły ze sobą rywalizować.
              Czwartoklasiści wykazali się dobrą znajomością pojęć matematycznych oraz logicznym myśleniem. Różnice punktowe między zespołami były niewielkie. Za to wszyscy świetnie się bawili.
             Zadania i zabawy przygotowali wcześniej, przeprowadzili oraz ocenili uczniowie z klasy 5c pod kierunkiem pani Heleny Mazan.
        Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i organizatorom tej matematycznej zabawy.