• „Matematyczne Potyczki 2024” – gminny konkurs klas piątych

• 13.06.2024 10:27
      • Nowa formuła konkursu ,,Czar Par"
      • 5 czerwca 2024 w SP nr 1 odbył się Gminny Konkurs  dla klas piątych „Matematyczne Potyczki 2024”.

Konkurs miał nową formułę. Uczniowie startowali w parach. Każda klasa piąta w gminie mogła do udziału w konkursie zgłosić jedną parę uczniów.

Każdy zespół miał za zadanie rozwiązać krzyżówkę matematyczną, sudoku, ułożyć tangram oraz przejść przez 8 stacji zadaniowych.

Konkurs stał na wysokim poziomie. Wszystkie pary bezbłędnie wypełniły sudoku i prawie wszyscy w całości rozwiązali krzyżówkę.

Pewną trudność sprawił niektórym tangram, a także stacje zadaniowe.

Po przejściu wszystkich etapów konkursu uczestnicy zostali zaproszeni na pyszne pączki i napoje a komisja konkursowa złożona z nauczycieli sprawnie poprawiła prace konkursowe.

Aż 3 pary (w tym 2 z naszej szkoły i jedna z SP nr 1 w Kolbuszowej) rozwiązały wszystkie konkurencje bezbłędnie.   W efekcie o kolejności decydował czas wykonania wszystkich konkurencji.

I miejsce zajęła para z klasy 5 c – Maksymilian Pęcak i Błażej Kochanowicz

II miejsce zajęła para z klasy 5 a – Ksawery Brandys i Wiktor Lubera

Gratulujemy wiedzy i umiejętności i życzymy dalszych sukcesów.

Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody które sprawiły im wiele radości.

Nauczyciele matematyki